2002. aasta Tallinna Tudengite Sügispäevade raames korraldasid kaks TTÜ seltsimeest Kristjan Kahm ja Aivar Hannolainen ürituse “Tudeng puhtaks”, mis kujutas endast sauna tudengi moodi. Mis moodi täpsemalt, ei olnud ürituse korraldajatel olulist ettekujutust, küll aga olime ürituse tudengipäevade kavasse kirjutanud ja nüüd tuli see ära teha. Saunaklubi kui sellist siis veel polnud, vaid sündis selle ürituse käigus.

Üritus toimus teisipäeval, 17. septembril 2002, algusajaks olime pannud 14.00. Järgnevalt on täpsemalt kirjeldatud, kuidas toimus ürituse pika-ajaline planeerimine ning ehituskonstruktsioonide väljamõtlemine ja ettevalmistamine.

13.05 Aivar alustab sõitu ärikohtumiselt Viimsist Mustamäe suunas, helistab Eesti Päevaleht ja Aivar annab intervjuu, mida üritus endast kujutab

13.25 Kristjan ja Aivar saavad TTÜ ühikate vahel kokku. Kristjan räägib, et tal on idee, kuidas sauna ehitada: esinduse laos Fotoklubi ruumides II ühiselamus on kellegi telk, mis toodi tagasi majandusteaduskonna suvepäevadelt, kus Kristjan segastel asjaoludel oli käinud

13.30 Ei meenu, kust olime sainud võtme lattu, aga igaljuhul saime esinduse laost telgi, sealtsamast leidsime veel ämbridki.

13.35 Aivari autoga poodi sõites nägi Kristjan III ühika taga TTÜ automajandi kandis alkašše lõkkel sooja tegemas. Peatasime kinni ja Kristjan läks ämbriga nende juurde, et küsida küttepuid. Küttepuude asemel sai Kristjan kerisekivid.

13.45 Magistrali keskuses ostsime seda mis tundus vajalik: õlu, tikud, nipet-näpet. Statoilist saime saunapuud.

14.00 Olime tagasi TTÜ ühikate vahel ja meil oli olemas kõik vajalik: telk, keris, küttepuud, kuskilt olime leidnud labidagi. Kuskilt ühikast olime saanud saunalinad kirjaga “Tallinna Polütehniline Instituut”. Üritus võis alata.

14.05 Hoides saunaasju käes II ühika kõrval, tekib päevakorda küsimus “Kus?”. Tõepoolest, kus me siis sauna teeme? Vaade paremale: I ja II ühiselamu vahel on liiga korralik ja mööda käivad TTÜ töötajad – ei sobi. Vaade vasakule: II ja III ühiselamu vahel jälgiks meid Üliõpilasküla oma akendest – sobib veel vähem. Kõnnime siis saunaasjadega enda selja taha, VI korpuse poole otsima parema vaate ja vähema kontrolliga kohti. Teel VI korpuse pool vilkab mändide vahelt korvpalliplats, mida keegi ei kasuta…

Esimene saun mändide vahel

Esimene saun mändide vahel

Sauna püstitamise käigus toob Kristjan esindusest maki. Paneme selle suvalisel sagedusel käima ja raadiost tuleb lugu Ma sauna ehitan (ans Kuldne Trio). Kas keegi arvutaks välja sellise juhuse tõenäosuse?

Mõne aja pärast tuleb turvamees ja käsib meil lõkke ära kustutada või panna lõke alusele. “Alus?” mõtleme. Lähme mändide vahele alust otsima, omamate selget ettekujutust, mida täpselt otsime ja tõenäosus seda leida ei tohiks ka palju suurem olla eelmisest tõenäosusest. Aga veab – 20 meetrit eemal vedeleb üks ehituskäru puurisu all. Sobib lõkke aluseks nagu rusikas silma auku.

Ja muhe saunaüritus võis jätkuda…

Jaga ja tunne rõõmu:
  • Digg
  • Sphinn
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Mixx
  • Google
  • TwitThis